Horse Racing

Animal Trade Horse Racing jest działem naszej firmy, posiadającym barwy stajni wyścigowej, w ramach którego konie pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej uczestniczą w próbach dzielności na torach wyścigowych w kraju i zagranicą.

Działalność w tym kierunku podjęliśmy w połowie lat 90-tych, dokonując selektywnych zakupów i dzierżawy koni wyścigowych. Wybrane i wyselekcjonowane konie skierowane zostały do hodowli służąc pozyskiwaniu własnego materiału hodowlanego oraz wspierając rozwój polskiej hodowli.

Doświadczenia uzyskane w treningu, żywieniu, i opiece weterynaryjnej służą w prowadzeniu działalności doradczej dla naszych klientów, wraz z ofertą handlową szeregu specjalistycznych leków oraz suplementów diety dla koni wyścigowych i sportowych. Przedstawiciele Animal Trade uczestniczą w działalności organizacji hodowców i właścicieli koni pełnej krwi takich jak Polski Związek Hodowców i Właścicieli Koni Pełnej Krwi Angielskiej, Turf Club Służewiec. Zainteresowanym współpracą oferujemy, w oparciu o wieloletnie doświadczenie, usługi w zakresie doradztwa dla właścicieli, dzierżawców zainteresowanych zakupem i prowadzeniem takiej działalności.

Konie należące do naszej stajni odniosły szereg spektakularnych sukcesów takich jak: zwycięstwa w nagrodach Derby, Wielka Warszawska, Rulera, Syreny, St. Leger, Oaks, Prezesa Totalizatora Sportowego, Kozienic, Widzowa, Mokotowskiej i innych, oraz drugie miejsce w nagrodzie Derby na torze w Ebreichsdorf (Austria), i uczestnictwo w wyścigu Grosse Preis von Europa w Kolonii i w nagrodzie 145-lecia toru Hoppegarten w Berlinie, a także w wyścigach w Czechach, Szwajcarii, Włoszech i Szwecji. Dwukrotnie nasze koni były nagrodzone tytułem konia roku: Kombinacja (2001) oraz Camerun (2012).

Zapraszamy do współpracy i zachęcamy do śledzenia na bieżąco sukcesów naszych koni na naszym Facebook'owym profilu.