IDVET

IDVET to firma francuska z siedzibą w Montpellier, działająca w  obszarze  immunodiagnostyki dla zwierząt. Założona w 2004 roku przez Philippe’a Pourquier  (wcześniej dyrektora naukowego i współwłaściciela INSTYTUT POURQUIER ) opracowała  pierwszy  komercyjny zestaw przesiewowy i weryfikacyjny do diagnostyki wirusa Schmallenberg.

Firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą zestawów diagnostycznych, głównie typu Elisa, do wykrywania i monitoringu chorób zakaźnych zwierząt  gospodarskich.  Zestawy diagnostyczne IDVET charakteryzują się wysoką czułością, specyficznością, a także długimi terminami ważności. Produkty firmy znalazły uznanie w laboratoriach  państwowych i prywatnych w ponad  70 krajach.

IDVET posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008, obejmujący działalność w zakresie prac badawczo-rozwojowych, produkcji, kontroli jakości oraz sprzedaży. Firma zdobyła pozytywne opinie referencyjnych laboratoriów europejskich, w tym Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

www.id-vet.com

Virbac

 

Stemcells

Stem Cells Spin S.A

Stem Cells Spin S.A jest spółką biotechnologiczną zawiązaną w 2009 roku przez naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Powstała w efekcie badań nad porożogennymi komórkami macierzystymi – MIC-1. Spółka opracowała unikalne metody hodowli tych komórek, wdrożyła je i opatentowała wraz z wyprodukowanymi na ich bazie naturalnymi substancjami biologicznymi o niezwykłym potencjale regeneracyjnym.

Przeprowadzone przez zespół naukowy Stem Cells Spin S.A., we współpracy z ośrodkami uniwersyteckimi oraz klinikami weterynaryjnymi, prace badawczo-rozwojowe pozwoliły na stworzenie innowacyjnej linii preparatów pielęgnacyjnych dla zwierząt VELVETYNA. Przy jej opracowaniu z sukcesem udało się wykorzystać niezwykły potencjał komórek macierzystych MIC-1.

Stem Cells Spin S.A jest właścicielem trzech patentów polskich oraz europejskiego, australijskiego i nowozelandzkiego. Spółka wdrożyła i certyfikowała system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz produkcji i sprzedaży, a także system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą PN-EN ISO 22716:2007 – Dobrej Praktyki Dystrybucji (GMP).

www.stemcellsspin.com.pl

 

VIRBAC

Francuska firma VIRBAC została założona w 1968 roku przez lekarza weterynarii  Pierre-Richard Dick’a, od 1985 notowana jest na giełdzie paryskiej. Od początku zajmuje się wyłącznie badaniami i produkcją produktów dla zwierząt. Jej nazwa wywodzi się od słów VIRology oraz BACteriology. Firma dołączyła do pionierów rynku leków dla zwierząt towarzyszących, produkując pierwszy na świecie preparat weterynaryjny zawierający  interferon.

VIRBAC jest producentem szerokiej gamy preparatów dla zwierząt towarzyszących i gospodarskich. Należą do nich leki weterynaryjne, preparaty pielęgnacyjne, biobójcze, suplementy oraz karmy .  Firma jest liderem w produkcji szczepionek nowej generacji  przeciwko wściekliźnie dla zwierząt domowych oraz dziko żyjących. Opatentowała technologie wytwarzania premiksów leczniczych. Ma w swojej ofercie BACKHOME  – system elektronicznej identyfikacji zwierząt.

VIRBAC sprzedaje produkty w ponad 100 krajach, posiada swoich przedstawicieli w kilkudziesięciu państwach, ma 5 ośrodków badawczo-rozwojowych. Znajduje się w czołówce światowych koncernów farmaceutycznych. Od 40 lat jest partnerem dla lekarzy weterynarii, zapewniając wysoką jakość  produktów i innowacyjne podejście w reagowaniu na potrzeby rynku.

www.virbac.pl

Virbac